Açamadığı Oyun Olursa Geri İade Garantili Monster Oyun Bilgisayarı İle Oyunların Keyfini Çıkarın

Monster Bilgisayar Monster Monster Oyun Bilgisayarı Açamadığı Oyun Olursa Geri İade Garantili Laptop Monster

Açamadığı Oyun Olursa Geri İade Garantili Monster Oyun Bilgisayarı İle Oyunların Keyfini Çıkarın

Oyun sektör gelişen teknoloji ile kendini değiştirmeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Özellikle donanım üreticilerinin üst seviyeleri hedefleyen AR-GE çalışmaları oyun üretici firmalar içinde gerçeğe yakın görseller ile daha üst teknoloji oyun sunma imkânı sağlıyor. İnsanlar özellikle popüler oyunları oynamak için bilgisayar bakıyor ve özellikle alacakları bilgisayarlarda oynayacakları oyunların sorunsuz çalışıp çalışmayacağı konusuna önem veriyor.  

Canlı Yayın (Stream) platformlarının artması ile oyun sektör büyük değişim yaşadı ve Gamer kavramını hayatımıza taşıdı. Gamer’lar iyi oldukları oyunları diğer kullanıcılara öğretmek ya da oyunları oynarken edinmiş oldukları deneyimleri diğer kullanıcılar ile paylaşmak için bu sistemleri kullanmaktadır. Her geçen gün yaygınlaşan oyun videoları insanların beğenisi kazanmakta ve oyun oynamaya yöneltmektedir. Bu durum insanların imkanları doğrultusun da oyun bilgisayarlarına yönelmelerine neden olmaktadır.

İyi Bir Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Özellikler

İyi bir oyun bilgisayarı güncel oyunları üst düzey özelliklerde kullanabilecek için tasarlanmış ve en güncel teknolojileri içerisinde barındıran bilgisayardır. Fakat oyun bilgisayarlarının özellikleri ne kadar üst düzey olursa fiyatı da o kadar artmaktadır. Özellikle oyun sektöründen para kazanan kişiler bir araba fiyatına yakın fiyatlarda bilgisayar alıp kullanabiliyor.

Peki oyunları oynamak için illa da bir araba parası vermek şart mı? Daha uygun fiyatlar da oyun bilgisayarı yok mu? Vb. sorular insanların aklını kurcalayıp durabilir. Aslında en iyi oyun bilgisayarı sizin oynamış olduğunuz oyunlar da ve yapmış olduğunuz diğer işlemlerde size sorun yaşatmayan bilgisayarlardır. Bu durumda bilgisayar alırken dikkat edilecek özellikler şu şekildedir;

İşlemci: Oyun bilgisayarları için en önemli bileşenlerden bir tanesidir. Bilgisayarın performansını doğrudan etkileyen bileşendir. Veriyi işleme kapasitesi, çalışma frekansı vb. birçok özelliği fiyatlandırılmasına etki etmektedir.  Bir bilgisayarın en pahalı donanımıdır. İntel ve AMD olmak üzere iki ana üretici tarafından birçok işlemci üretilmektedir. Doğru işlemci seçimi bütçenize göre fiyat performans odaklı olmalıdır.

Ekran Kartı: Ekran kartı denildiğinde akla gelen tek marka nvidia ‘dır. Özellikle oyun bilgisayarlarında işlemci gibi vazgeçilmez en önemli bileşendir. Sürekli değişen ve gelişen teknoloji ile daha güçlü grafik işlem kapasitesine sahip ekran kartları piyasaya çıkmaktadır. İşlemcilerden sonra en pahalı bilgisayar bileşenidir.

RAM ve HDD: Bilgisayar alınırken genellikle RAM’ler ve depolama birimleri en sona kalır. İşlemciye ve ekran kartı göz önüne alınır ve RAM ile depolama birimine fazla dikkat edilmez. Bu noktada “Aman ne olacak, alt tarafı RAM ve HDD” demeyin. Özellikle hızlı bir HDD ile bilgisayarınızın açılış-kapanış süresinin ve oyun içi bekleme sürelerinin inanılmaz şekilde azaldığını göreceksiniz. Eğer imkânınız varsa, en azından işletim sisteminizi ve favori oyunlarınızı çalıştırabileceğiniz miktarda SSD depolama alanı olan bilgisayarlara öncelik verin. SSD ile çalışan bilgisayarlarda açılış süreleri birkaç saniye, bekleme süreleri ise bazı durumlarda mikro saniyelere kadar kısalabilmektedir. RAM de en az sabit disk kadar yüksek fark yaratan bir donanımdır. Hızlı bir RAM’e sahip olduğunuz takdirde bilgisayarınızın veri işleme kapasitesi gözle görülür derecede artacaktır. RAM’in hızlı olması, işlemci ve ekran kartının özgür şekilde, yorulmadan çalışması anlamına gelecektir.

Monster Oyun Bilgisayarları

Oyun sektörünün giderek yaygınlaşması ve insanların oyunlara olan ilgisinin artması özellikle oyun bilgisayarları kavramının hayatımızda yaygınlaşmasını sağlamıştır. Monster markası ülkemizin markası olup oyun ve iş istasyonlarına yönelmiş sadece laptop üreten bir firmadır.

Firmanın en önemli özelliği gelişen teknolojiyi takip ederek her zaman güncel donanımları her bütçeden oyuncuların alabileceği seçeneklerle ile kullanıcılara sunmasıdır. Adamlar “açamayacağı oyun olursa iade garantili” sloganıyla hareket ederek oyun bilgisayarları tasarlamaktadır.  Monster markası ile tanışmam 3 sene öncesine dayanmaktadır. Kendime bilgisayar alacağım zaman yaptığım araştırmalar sonucunda bulduğum marka hem fiyatı hem de özellikleriyle beni cezbetti. Abra A5 V9.2.2 modelini aldım ve çevremdeki iki arkadaşımda tavsiyem üzerine Abra A5 ve A7 modellerine yöneldiler. Firmanın reklamında da belirttiği gibi hala birçok oyunu sıkıntısız oynayabile imkânı veren donanıma sahip bilgisayarın performansı da istediğim düzeyde.

Laptop alırken istediğiniz gibi özelleştirme imkânı sunması ve yanında oyuncu ekipmanları sunması insanları kendine daha fazla çekmektedir. Oyun bilgisayarlarının en büyük sıkıntısı olan donanımsal bileşenlerin ısınması sorununa özel fan sistemiyle çare bulmuşlar. Renkli klavyeleri ile gece daha çekici bir tasarıma sahip olan bilgisayarlar, kişiselleştirile bilir ses seçenekleriyle kaliteli bir ses deneyimi yaşatan yapısıyla da rakiplerinden bir adım öndedir.

Monster markasıyla tanıştıktan sonra bilgisayarımı yenilemeye karar verdiğimde hiç düşünmeden baktığım tek markada Monster markasıdır. 10. nesil Intel Core işlemcileri barındıran dizüstü bilgisayarlar giderek daha fazla sayıda karşımıza çıkmaya başladı. Oyun bilgisayarları da bu en son nesil Intel işlemcileriyle donatılmış biçimde tüketicilere sunuluyor. Oyun bilgisayarı denilince giderek daha fazla şekilde akıllarda yer eden Monster da 10. nesil Intel Core işlemcili oyun bilgisayarlarını kullanıcılara sunmaktadır.  Marka daha önce kullanıcılara sunduğu Abra, Tulpar serisine ek sunduğu Semruk serisi ile dikkatleri daha fazla üzerine çekmektedir.

Sizde Monster’ın kendi sayfasını ziyaret ederek istediğiniz bilgisayarı konfigüre edebilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0