Bilgisayarınızı Windows 11'e güncellemenin yöntemi!

Merakla beklediğiniz Windows 11 işletim sistemi güncellemesini nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

Bilgisayarınızı Windows 11'e güncellemenin yöntemi!

Microsoft, 5 Ekim 2021 Salı günü itibariyle yeni işletim sistemi Windows 11'i resmi olarak dağıtmaya başladı. Halen Windows 10 işletim sistemine sahip olan kullanıcılar,  bilgisayarları gerekli olan donanım gereksinimlerine sahipse ücretsiz olarak Windows 11'e güncelleme yapabilecekler.

İşlem öncesinde bilgisayarınızın Windows 11 için uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu kontrolü Windows'un PC Sistem Durumu Denetimi - Windows PC Health Check yazılımı üzerinden yapabilirsiniz. Yazılımı ücretsiz olarak Microsoft'un resmi internet sitesinden indirebilirsiniz .

PC Sistem Durumu Denetimi yazılımı bilgisayarınıza yükleyip çalıştırdığınızda Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını görebiliyorsunuz. Bilgisayarınız  Windows 11 için uyumlu ise Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update menüsünden yeni işletim sistemi güncellemesinin gelip gelmediğini görebilirsiniz.  Windows 11 güncelleme işlemi belli bir sırayla yapıldığı için otomatik olarak gelmesini beklemeniz gerekmektedir.

Eğer 'ben beklemek istemiyorum ve Windows 11'e hemen geçmek istiyorum' derseniz bunun yolu da var. Bunun için yine Microsoft'un Windows 11 indirme bilgilerinin bulunduğu internet sitesine girmeniz gerekiyor. 

İndirme sayfasında 3 farklı seçenek ile karşılaşacaksınız.

  1. Windows 11 Yükleme Yardımcısı: Bu seçenekte hemen Windows 11 yüklemeye başlayabilirsiniz.
  2. Windows 11 Yükleme Medyası Oluşturma: Bu seçenekte USB ya da DVD için medya oluşturabilirsiniz.
  3. Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndir: Burada ise USB ya da disk için ISO dosyası oluşturabilirsiniz.

Windows 11 yeni bir işletim sistemi olduğu için yükleme sırasında veri kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bilgisayarınızdaki verilerinizi yedeklemeniz sizler için doğru bir adım olacaktır. 

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0