Bir Çin'li Üretici Daha Türkiye Pazarında

Çinli üretici Vivo, X50 Lite modeliyle Türkiye Pazarında

Bir Çin'li Üretici Daha Türkiye Pazarında

Türkiye telefon pazarının Çin merkezli telefon üreticileri için cazip hale gelmesi ve telefon fiyatlarında uygulanan sistemin vatandaşlarımızı fiyat performans odaklı telefonlara yönlendirdi. Bu durumu gören vivVivo, bugün itibarıyla Türkiye’de telefon pazarına girdi. Vivo X50 Lite satışa sunan şirket, ilk satışını ise Mersin’e yaptı.

Ülkemizde Çin merkezli telefon üreticilerinin satışı artış gösterdiği bu zamanlarda Huawei, Honor, Xiaomi, Oppo, Realme, Meizu, Elephone derken başka bir Çinli marka daha Türkiye’de telefon pazarına girdi. Dünya genelinde 350 milyon kullanıcısı ve 2019’da 110 milyon adet cihaz satışıyla dünyanın önde gelen telefon markalarından biri olmayı başaran Vivo, ilk etapta bir modeliyle Türkiye pazarına giriş yaptı. Pazar durumuna göre model sayısını arttıracak olan firma diğer Çin firmalarıylada rekabete girdi.

Vivo X50 Lite Qualcomm’un Snapdragon 665 işlemcisinden gücünü alıyor.  8 GB RAM ile  ve 128 GB dahili hafızaya sahip olan model 6.38 inç ekran büyüklüğüne sahip AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. 4500 mAh kapasiteli batarya ile kullanım süresini açısında iyi bir performans sunun modelde ek olarak ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı da geliyor.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0