Chrome Araç Çubuğunda Uzantılar Nasıl Sabitlenir

Chrome uzantıları, tarayıcınıza ek işlevler kazandırmanıza yardımcı olan çok kullanışlı araçlardır. Ancak, tarayıcınıza birçok uzantı yüklediyseniz, dağınık görünen ve istediğinizi bulmanız daha zor olan karmaşık bir araç çubuğuna sahip olabilirsiniz.

Chrome Araç Çubuğunda Uzantılar Nasıl Sabitlenir

Chrome uzantıları, tarayıcınıza ek işlevler kazandırmanıza yardımcı olan çok kullanışlı araçlardır. Ancak, tarayıcınıza birçok uzantı yüklediyseniz, dağınık görünen ve istediğinizi bulmanız daha zor olan karmaşık bir araç çubuğuna sahip olabilirsiniz. Neyse ki, uzantılar menüsünden hangi uzantıların, Chrome araç çubuğuna sabitleneceğini ve hangilerinin gizleneceğini seçebilirsiniz.

Uzantıları Google Chrome'a ​​Sabitleyin

Başlamadan önce Chrome'un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

  1. Araç çubuğunda profil avatarınızın yanında bulunan ve bir yapboz parçasına benzeyen “Uzantılar” düğmesine tıklayın.
  2. Bir açılır menü, etkinleştirdiğiniz tüm yüklü uzantıları gösterir. Bunlar “Tam Erişim”, “Erişim istendi” ve “Erişim Gerekmiyor” şeklinde üç kategoriye ayrılır.

Bu listede, her uzantının yanında bir 'raptiye' simgesi göreceksiniz. Bu simge ya mavi ya da gri olacaktır. Maviyse, uzantının Chrome araç çubuğuna sabitlendiği anlamına gelir. Öte yandan, beyaz ise, uzantının gizlendiği anlamına gelir.

  1. Araç çubuğuna bir Chrome uzantısını sabitlemek için raptiye simgesine tıklayın. Gelecekte bir uzantının sabitlemesini kaldırmak isterseniz aynı simgeye tekrar tıklayın. Alternatif olarak, araç çubuğuna eklemek için uzantıya sol tıklayın.

Bir uzantıyı sabitlediğinizde, Google Chrome araç çubuğunda görünür. Chrome uzantı simgelerinizi bu şekilde görünür hale getirebilirsiniz.

Düzeltme: Chrome Uzantıları Araç Çubuğundan Kayboldu

Yüklü uzantılarınız Uzantılar listesinde yoksa veya bunları sabitleyemiyorsanız, devre dışı bırakılmış olabilirler. Bunları yeniden etkinleştirmek için tarayıcınızın adres çubuğundan chrome://extensions gidin. Bunları etkinleştirmek için uzantının altındaki gri düğmeye tıklayın. Buton maviye dönecektir. Şimdi uzantıları görmek için araç çubuğundaki Uzantılar simgesine tıklayın.

 

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0