Google Chrome Eklentilerini Araç Çubuğuna Sabitleme

Google Chrome Eklentileriı Araç Çubuğuna Nasıl Sabitlenir?

Google Chrome Eklentilerini  Araç Çubuğuna Sabitleme

Chrome uzantıları, tarayıcınıza ek işlevler eklemenize olanak tanıyan araçlardır. Chrome kullanıcılarına kolaylık sağlayan bu eklentiler pratik ve işlevselliğiylede dikkat çekmektedir. Fakat tarayıcınıza  çok sayıda eklenti yüklediyseniz, aradığınızı bulmanız için dağınık ve daha zor görünen karmaşık bir araç çubuğunuz oluşabilir. Neyse ki, Chrome araç çubuğuna hangi uzantıların sabitleneceğini ve hangilerinin uzantılar menüsünde gizleneceğini seçebilme şmkânı var.

Google Chrome'a Uzantıları ​​Sabitleme

İşleme başlamadan önce Chrome'un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun:

1. Profil avatarınızın yanındaki araç çubuğunda bulunan 'Uzantılar' düğmesine tıklayın.

2. Açılır menü, etkinleştirilmiş tüm yüklü uzantıları 'Tam Erişim' ve 'Erişim Gerekmiyor.' kategorileri alrında size gösterecektir. 

3. Bu listede, her eklenti simgesinin yanında bir Raptiye simgesi göreceksiniz. Bu simge ya mavi ya da gri olacaktır. Mavi ise bu, uzantının Chrome araç çubuğuna sabitlendiği anlamına gelir. Raptiye simgesi gri renk ise uzantının gizli olduğu anlamına gelir.

4. Araç çubuğundaki bir Chrome uzantısını sabitlemek veya ayırmak için 'Raptiye' simgesine tıklayın. Benzer şekilde, sabitlenmiş uzantıların sırasını beğeninize göre yeniden düzenlemek için simgeleri tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Sabitlenmemiş herhangi bir uzantıyı tıklarsanız, araç çubuğuna eklemeden doğrudan eklentiyi özelleştirebilirsiniz.

Eklentiler Araç Çubuğu Menüsünü Devre Dışı Bırakma

Eklentiler araç çubuğu menüsü eklenti yönetimini çok daha kolay hale getirmiş olsa da, bazı kullanıcılar için karmaşık olabilir. Tüm eklentilerin araç çubuğunda görünmesini istiyorsanız, Eklentiler araç çubuğu menüsünü devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Not: Chrome Flag'ların etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılması, Chrome'un düzgün çalışmamasına neden olabilir. Bu özelliği kendi takdirinize göre kullanabilirsiniz.

chrome://flags/#extensions-toolbar-menu

Uzantılar Araç Çubuğu Menüsü seçeneğinin  yanındaki açılır menüyü tıkllayarak devre dışı seçeneğini seçin. 

İşlem tamamlandığında, tarayıcınızı yeniden başlatmak için sayfanın sağ alt tarafındaki 'Yeniden Başlat' düğmesine tıklayın.

Tarayıcınızı yeniden başlattığınızda, Uzantılar araç çubuğunun kaybolduğunu fark edeceksiniz. İşlem sonucunda tüm uzantılarınız varsayılan olarak tarayıcıda görünecektir.İhtiyaç halinde yukarıda belirttiğim yöntemle araç çubuğunu yeniden etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. 

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0