Windows için En İyi 5 RSS Okuyucusu Program

İhtiyaçlarınız için Windows İşletim Sisteminde Çalışan En İyi 5 RSS Okuyucusu Program

Windows için En İyi 5 RSS Okuyucusu Program

RSS okuyucuları eskisi kadar popüler olmasa da, çok sayıda kaynaktan içerik okumayı seven kişiler için önemli bir içerik okuma aracıdır. RSS okuyucularının hepsi aynı şekilde çalışmamaktadır. Bu nedenle, Windows için en iyi RSS Okuyucuyu Programı hangisi sizin için derledik.

1) NewsFlow - Windows için En İyi RSS Okuyucu

NewsFlow, Windows için en iyi RSS okuyucu program diyebiliriz. Temiz, modern bir görünüme sahip Windows 10 uygulamasıdır. Anahtar kelimeler, URL'ler ve daha fazlasını içeren beslemeleri bir araya getirebilir. YouTube videolarını ve GIF'leri doğrudan uygulamanın içinde bile görüntüleyebilirsiniz. Kolay görüntüleme için tüm beslemelerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve bildirimler dahil her beslemeyi ayrı ayrı özelleştirebilirsiniz.

Windows 10 ile iyi çalıştığı için, en çok görmek istediğiniz haberler için canlı kutucuk özelliğini kullanarak başlar menüsüne sabitleyebilirsiniz. Cihazlar arasında senkronize olur ve çevrimdışı okuma seçeneklerini içerir. Kişisel olarak basit, kullanışlı ve hızlı peformans sunmasından dolayı çok seviyorum. İyi bir okur için kafa karışıklığı yaratacak çok fazla seçenek sunmadan yapılması gerekeni en iyi şekilde yapar.

2) Omea Reader

Omea Reader RSS Beslemelerini, ATOM Beslemelerini, Yerimli Sayfaları ve Haber Gruplarını bir arada toplayan bir programdır. Kullanıcılar için özet akışlarını düzenlemek ve sınıflandırmak kolaydır.  Tasarım olarak biraz eski olmasına rağmen masaüstü RSS okuyucuları arasında ortak bir tema gibi görünen yapıya sahiptir. Öne çıkan özelliklerden biri, feed'leri ilgi, proje, kişisel ve daha fazlasına göre bölmek için çalışma alanları oluşturma yeteneğine sahip olmasıdır.

Firefox ile iyi bir şekilde bütünleşir ve doğrudan tarayıcınızdan özet akışı eklemek için bile uzantılara sahiptir. Genel olarak, size eski bir Outlook'u hatırlatabilecek tasarım ve yapıya sahp olsa da oldukça etkili bir okuyucudur. Daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, Omea Pro ile her şeyi tek bir uygulamada yönetmek için kendi dosyalarınızı, e-postanızı ve daha fazlasını ekleme seçeneği sunar.

3) RSSOwl

RSSOwl, tasarım olarak Outlook tarzı bir yaklaşımı benimser ve size birçok Windows XP uygulamasını hatırlatabilir. Sadece güçlü arama özellikleri nedeniyle Windows için en iyi RSS okuyucularından birtanesidir diyabiliriz. Her şeyi hızlı bir şekilde bulmak için etiket atamanız yeterli olacaktır. Hatta uygulama içinde arama yapabilir ve bunları kolay erişim için ayrı beslemeler olarak kaydedebilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı ise her şeyin ücretsiz olmasıdır. Kullanmanız için herhangi bir sınırlama ve kısıtlama yoktur. Uygulamayı beğenip dilerseniz bağışta bulunarak geliştiriciye destek olabilirsiniz. Belirttiğim gibi RSSOwl'yi istediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanmakta özgürsünüz. Bildirimler ve kaydetme özelliği sayesinde, bu okuyucunun neden hala bu kadar popüler olduğunu anlamak kolaydır.

4) Awasu

Awasu, Windows için diğer RSS okuyucularından daha gelişmiş yapıya sahiptir ve daha fazla özelliklik sunar. Ücretsiz sürüm 100'e kadar kanal oluşturmanıza izin verirken, sadece her saat başı güncellenir ve bir çok kısıtlamaları da bulunmaktadır. Ücretsiz olmasına rağmen, bu listedeki diğer seçeneklerden bazıları kadar sezgisel olmasa da harika bir temel özet akışı okuyucusu işlevine sahiptir.

Ücretsiz kullanımı sizin için yeterli değilse, daha profesyonel ve güçlü bir okuyucu arıyorsanız, Advanced (35 $) veya Professional (95 $) sürümüne geçmeniz gerekebilir. Genel olarak, bunlar daha çok işletmelere yöneliktir, ancak kişisel kullanım için de faydalı olacaktır.

5) SharpReader

SharpReader, Windows için güçlü bir RSS okuyucu programdır. Şaşırtıcı derecede hızlı yüklenen beslemeler istiyorsanız SharpReader iyi bir seçenektir. Arayüz tasarımı oldukça eskidir ve bazen yayın eklemek biraz zor olabilir. Ayrıca bir kez ayarladıktan sonra, istediğiniz zaman beslemeleri yenilemek, pencereleri istediğiniz boyutlara ayarlamak ve beslemeleri klasörler halinde düzenlemek kolaydır. 

Online Reader: Feedly

Bilgisayarınıza herhangi bir program indirmek ve kurmak istemiyorsanız sadece tarayıcıüzerinden Feedly'ye erişerek içerik beslemelerinize ulaşabilirsiniz. Özet akışları oluşturmak, düzenlemek ve çevrimiçi okumaktan hoşlandığınız her şey hakkında güncel olarak takip etmek çok kolaydır. Cep telefonu üzerinden de içeriklerinizi takip etmenizi sağlayacak mobil uygulamalrı da bulunmaktadır. Ayrıca, bu listedeki bazı seçeneklerin aksine sürekli olarak güncellenmektedir.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0